Kedi Öpüldüğünü Anlar mı?

Bu yazıyı hayvansever arkadaşlarınla paylaş!

Kedi öpüldüğünü anlar mı konusu kedisine sevgi göstermek isteyen sahipleri için önem taşıyor. Kediler insanlarla yaşayabilmeye kolaylıkla uyum sağlayabilen ve kendilerini insanlara yakın gören varlıklar arasındadır. İnsanlarla rahat iletişim kurabilmeye yönelik içgüdüye sahip olan kedinin insana yönelik duyguları anlaması da oldukça doğaldır.

Kediler Duyguları Hisseder mi?

Kediler öpüldüğünü anlar mı konusunu araştıran kedi sahipleri bulunuyor. Her kedi farklı bir donanım ve içgüdüye sahiptir. Bu da hareketlerindeki farklılıkların en büyük göstergesidir. Bazı kediler oldukça duygusal yapıda olabilirken bazıları insanlara yaklaşmak istemezler. Tabii ki bunun arka planında farklı nedenlerden kaynaklanan bir durum söz konusu olabilmektedir. İnsanlarla oyun oynamayı ve onlardan sevgi görmeyi seven kedilerin, sevildiklerinde ve öpüldüklerin de bundan hoşlandıklarını göstermeleri mümkündür. Böyle bir durumda sevildiğini ve kendisine merhamet edildiğini anlayabilmektedir. Bu kedi ile sahibi arasında daha güçlü bağların oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle bazı sokak kedilerinde bir anda yaklaşma, bacaklara dolanma ve zıplayıp oynama isteği fark edilmektedir. Bazen özellikle yaklaşarak başlarını okşatmak isteyebilir ve bundan çok memnun olurlar. Bu durum aslında belkide bu kedinin önceden biri tarafından evde bakıldığının da göstergesi olabilir. Her an o eski sevgiyi ve ilgiyi aradıkları için o bağı başka insanlarla da kurmak isteyebilir.

Kedi öpüldüğünü anlar mı konusunu merak edenler şu belirtileri takip edebilir. Özellikle öpüldüğünü anlayan kediler sahipleri tarafından sevildiğini de fark ederler. Böyle bir durumda daha çok başlarını eğer ve mırıldanmaya başlarlar. Pek çoğu da başını sahibine yaklaştırır ve sürtünür, sırnaşır. Kedinin sevilmek istendiğinin göstergesi olan bu hareketler doğal karşılanmalıdır. Bazen bunu ısırarakta gösterebilirler. Sevilmeye açık olan kediler kendilerini her şartta belli etmektedir. Kediler öpüldüğünü anlarlar ve bu duygu olarak onlara yansır. Sahiplerine daha da bağlanır ve sevildiğini, kabul gördüğünü hisseder. Kediler bu sebepler cinsiyetleri fark etmeksizin ev yaşamına en iyi adapte olabilen ve insanların sevgisine ihtiyaç duyan canlılardır.

Kediler Öpüldüğünü Anlayabilir mi?

İnsan dışındaki diğer canlılar insanlarda var olan duyguların tamamına hakim değildirler. Bu nedenle bazı duyguları anlayabilirken pek çoğunu idrak edemezler. Ancak kediler öpüldüğünde sevildiğini anlayabilir. Bu durum her kedide aynı olmayabilir. Kedilerin kendi dilinde sevgilerini ifade edişleri farklıdır. Yanınıza gelip oturuyor, sizi izliyor veya uzanıyorsa size olan sevgisini ifade ediyordur. Farklı mırıltılarla da bu durumu gösterebilirler. Başı ile yaklaşarak vücudunuza dokunabilir veya kuyruğunu yukarı dikerek sevgisini gösterebilir. 

Kedi öpüldüğünü anlar mı konusu farklı açılardan ele alındı. Kedilerin pek çoğu uysal ve cana yakın olduğu için öpüldüğünü anlar ve karşılık verir. Bazı kediler ise bu durumdan hoşlanmaz, sinirlenir, agresifleşir ve tıslamaya başlayabilir. Bu durumda kediyi zorlamamak gerekir. Bu yeni bir yere alışma evresinde olan kedilerde daha sık görülebilmektedir.

Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir