Kedilerin Sevdiği Oyunlar Hangileri?

Bu yazıyı hayvansever arkadaşlarınla paylaş!

Bildiğiniz üzere kediler oyun oynamayı gerçekten çok sever. Öyle ki akşam iş dönüşü eve geldiğinizde doğrudan size koşan kedilerin elbette sevdiği oyun türleri farklı olabilir. Bu yazımızda sizlere kedilerin en çok sevdiği oyunları sıralayacağız. İlk olarak yavru kedilerin oyuna daha çok düşkün olduğu unutulmamalıdır. Kağıt toplar, lazer ışıkları ve sıralayacağımız diğer oyunlarla çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Kedinizle ilgilenmek aslında onların stresten uzak ve daha sağlıklı bir ruh haline kavuşmasına yardımcı olur. İşte bu yüzden gün içinde sevdiği oyunlarla onları mutlu etmeniz çok önemlidir.

Tablet Kedi Oyunları

Tablet kedi oyunlarını genelde online platformlar üzerinden görmüş olabilirsiniz. Bu oyunlar, kedinizin patisini video üzerine bıraktığında objelerin kaybolduğu ve aniden ortaya çıktığı bir oyun türüdür. Vaktiniz varsa kedinizle tablet oyunu oynamanızı öneriyoruz. Kediler çok meraklı canlılar olduğu için aniden kaybolan ve tekrar görülen objeleri görünce ciddi anlamda heyecanlanacaktır.

Balon Oyunu

Kediler balonlarla oynamayı da çok sever. Birkaç adet renkli balon alarak şişirmeli ve kedinizle oynamaya başlamalısınız. Fakat oyun sırasında kedinizin balonları patlatma ihtimali her zaman olacaktır. Bu yüzden tırnaklarını kontrol etmeli ve gerekirse kesmelisiniz.

Kedi Lazer Işıkları

Lazer ışığı kedilerin ilgisini ciddi anlamda çeken oyunlardandır. Öyle ki kediniz hiç yorulmadan bir lazer ışığının peşinden koşabilir. Akşamları kedinizle ilgilenirken mutlaka bir lazer ışığı alarak onunla güzel vakit geçirmenizi öneriyoruz.

Kedi Sesleri

Kediler kendi sesleriyle yakından ilgilenir. Bu nedenle kedinizle oynarken kedi sesinden faydalanabilirsiniz. Ek olarak kedi sahiplenirken annesinden veya kardeşlerinden ayrılan kedilerin, kedi sesi dinlerken strese girebileceği ihtimalini de unutmayın.

Kağıt Toplar

Patili dostunuz kağıt toplarla oynamayı çok sevecektir. Hem kolay hem de eğlendiren bir oyun türü olan kağıt topların sesi de kedinizi mutlu eder. Çünkü kediler hışırtılı seslerden hoşlanır. Zaten bu sesler kedinizin dikkatini çekerken son derece mutlu bir akşam geçirmelerini de sağlar.

O halde kedilerin sevdiği oyunlar bu şekilde sıralanabilir. Aslında bu oyunların farklı versiyonlarını da düşünebilirsiniz. Ya da evinizde yeni bir oyun türü keşfederek kedinizle güzel vakit geçirmeye devam edebilirsiniz.

Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.