Kedilerle İyi Geçinen Köpek Cinsleri Hangileri?

Bu yazıyı hayvansever arkadaşlarınla paylaş!

Kedi ve köpeklerin birbiriyle anlaşamayacağını düşünebilirsiniz. Ancak bu durum tamamen yanlıştır. Yazımızın devamında kedilerle iyi geçinen köpek cinslerini okuduktan sonra fikriniz tamamen değişecektir. Aslında hepimiz kedi ve köpekleri farklı kategorilerde değerlendirir ve bir araya gelemeyeceklerini düşünürüz. Bazı cinsler için durum ne yazık ki böyle. Yapılan pek çok araştırmada kedi ve köpeklerin neden birbirini sevmediği tam olarak ortaya çıkarılmadığı için en azından kedilerle iyi geçinen köpek cinsleri hakkında bilgi sahibi olabiliriz. 

Kedilerle Anlaşabilen Köpek Cinsleri

Listemizin başında Newfoundland ırkı köpekler geliyor. Sadece kedilere değil, evdeki diğer canlılara karşı da ılımlı olan bu ırk özellikle de kedilerle hiçbir sorun yaşamadan uzun yıllar beslenebilir.

Bir diğer ırk, Boxer köpekleridir. Kedilerle iyi geçinen Boxer’lar aslında tam bir oyuncu köpeğidir. Oyun konusunda biraz takıntılı oldukları için gün içinde sürekli kediyle ilgilenmeniz, onları kızdırabilir. Fakat yeteri kadar ilgi ve sevgi gösterdiğinizde hem sizle hem de evinizdeki kediyle iyi anlaşmaya devam edecektir.

Basset Hound, kedilerle iyi geçinen diğer köpek ırkıdır. Paylaşmayı seven ve uysal bir köpek türü olan Basset Hound’lar, yaşam alanını farklı canlılarla da paylaşabilir. Sadece ilgi ve alaka bekler. Elbette sevgisiz kaldığında kedinize karşı bir kıskançlık besleyebilir. Bu durum tüm köpek cinsleri için geçerlidir.

Pug Köpek Irkı ve Kediler

Pug cinsi köpeklerin en önemli özelliği, yaşanan bir soruna karşı hızlıca adapte olmaktır. Bu nedenle yaşam alanlarına müdahil olacak farklı bir köpeğe hatta kediye bile dostça yaklaşır. Aslında bu davranışları pek çok kişi tarafından ‘umursamaz’ olarak adlandırılır.

Maltese Köpek Irkı ve Kediler 

Son derece sevimli ve kibar olan Maltese yani Malta ırkı köpekler, kedilerle çok iyi geçinir. Tam bir aile köpeği olan Maltese ırkı diğer köpeklerle de iyi anlaşır. dikkat etmeniz gereken tek şey, kedinizin onu gün içinde tırmalamaması gerektiğidir.

Papillion Köpek Irkı ve Kedilerle İlişkisi

Kedilerle iyi geçinen köpek ırkları arasında yerini alan Papillion’lar aslında kediye en yakın olan ırklardandır. Diğer tüm ev canlılarıyla da sorun yaşamadıkları için rahatlıkla sahiplenilebilir.

Cavalier King Charles Spaniel Köpek Irkı ve Kediler

Kedilerle çok iyi geçinen bu köpek ırkının evdeki çocukları da çok sevdiği biliniyor. Haliyle pek çok kişi tarafından sahiplenildikleri unutulmamalıdır.

Labrador Retriever Köpek Cinsi ve Kediler

Evde bir kediniz varsa ve köpek sahiplenmek istiyorsanız, Labrador Retriever cinsi köpek ırkını tercih edebilirsiniz. Sosyal ilişkileri çok ılımlı olan bu köpeklerin uysallığıyla tanındığı unutulmamalıdır.

Bichon Frise Köpek Irkı ve Kediler

Bu köpekler de kedilerle iyi anlaşıyor. Aslında köpek ırkları arasında en sakin karaktere sahip olan Bichon Frise’lar kedilerin dışına diğer köpek cinsleriyle de güzel geçinebiliyor.

Golden Retriever

Golden Retriever köpekleri dünyadaki uysal ırklar arasındadır. Bu özellikleri sayesinde her türden kedi ve köpek ırkıyla sorunsuz olarak vakit geçirebilirler.

Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.