Pati Sağlık Sigortası Nedir?

Bu yazıyı hayvansever arkadaşlarınla paylaş!

Dünya üzerinde sadece insanların değil, kedilerin de sigortası vardır. Kedi sağlık sigortası kapsamında pati sigortası kedi sahipleri tarafından yaptırılan özel sigortadır. Hayatımıza renk katan en yakın dostlarımız, sürekli hareket halinde oldukları için olası kazalar da ne yazık ki beraberinde gelebiliyor.

Ev içinde ya da dışarıda olası kazalar, yerden atlama ya da patilerinin zarar görmesi, kediler için ciddi sorunlar oluşturur. Benzer durumlarla karşılaştığınızda Kedi Sağlık Sigortası can kurtaracaktır. Kedi Sağlık Sigortası (Pati Sigortası) nedir?, tüm detayları tek tek aktaracağız.

Kedi Sağlık Sigortası ( Pati Sigortası) Nedir?

Kedi Sağlık Sigortası diğer adıyla Pati Sigortası isminden de anlaşılacağı üzere kedi sahiplerinin kedilerine yaptıkları sağlık sigortasıdır. Olası durumlara karşı kedinizin başına kötü birşey gelirse, veterinerler tarafından sizlere destek sağlanan sigorta türüne denir. Dünya üzerinde birçok insan tarafından kullanılması bekleniyor Kedi Sağlık Sigortasının.

Kedi Sağlık Sigortası İçin Yaş Aralığı

Kedi Sağlık Sigortası (Pati Sigortası)’ndan faydalanmak istiyorsanız, kedinizin 6 aydan büyük olması ve 10 yaşından da küçük olması gerekiyor.

Kedi Sigortası Neleri Kapsar? Kapsam Detayları

Kedi Sağlık sigortasının kapsadığı maddeler her şirket tarafından farklılık göstermektedir. 2020 tarihinde yazılan yeni düzenleme şu şekildedir:

3. şahıs mali mesuliyet 3.000 tl para teminatı.

Acil durumlar da 5.000 tl para teminatı,

Kayıp arama ilanı ve ödül teminatı olarak biçilen tutar 250 tl ‘dir.

Acil Durum teminatı ise şu şekildedir:

Kediniz yüksek bir yerden düşerse, kırık ve yaralanmalar,

Trafik kazasında oluşan tüm sağlık sorunları,

Ev içinde ya da dışarıda bir kaza sonucunda oluşacak göz tedavisi,

Kedinizin üzerine sıcak bir cisim döküldüğünde tedavi masrafları

Yabancı bir cisim yutma ya da batası sonucunda oluşacak tedaviler,

Boğulma tehlikesi, bir hayvanın sokması sonucunda oluşacak tedaviler

Yukarıda sıralanan durumlarda pati sigortası devreye girmektedir.

Pati Sigortası Nasıl Devreye Girer?

Pati Sigortasından faydalanmak için, sigorta şirketlerinin bazı şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor.

Anlaştığınız sigorta firması kediniz için bir adet mikroçip veriyor. Bu mikroçip veterinerler tarafından kedinize yerleştirilmektedir. Mikroçipler kediniz için herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmez.

Sigorta sözleşmenizde yer alan gün geçerse ve siz sigortanızı yenilemezseniz yine sigortadan yararlanabilirsiniz.

Pati Sigortası’nın Fiyatı

Pati Sigortasından faydalanmak isteyen evcil hayvan sahipleri için sigorta ücreti 8.250 TL ‘dir. Yıllık ödenmesi gereken Pati Sigortası ise 250 TL olarak belirlenmiştir. Bu sigortadan faydalanmak isteyen insanlar için sigorta şirketleri 9 aya kadar taksitlendirme imkanı sunuyor. Kedinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve olası tehlikelere karşı tedavi görmesi için bu ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.